КИЇВ (QHA) -

У зв'язку з конфліктною ситуацією між прихильниками церковних конфесій співробітники Нацполіціі спільно з Національною гвардією (НГУ) стали на посилений режим чергування на церковних об'єктах.

Про це повідомляє військова частина № 3029 НГУ.

— З 9-го січня, військовослужбовці 9-го полку оперативного призначення Національної гвардії України стали до виконання службового завдання з охорони державного об'єкта і символу Запорізького козацтва — історико-культурного комплексу "Запорізька Січ", — йдеться у заяві, опублікованій у Facebook.

Відзначається, що метою служби нацгвардійців є недопущення вчинення актів вандалізму, підпалу та інших протиправних дій.

Там додають, що військовослужбовці зроблять усе можливе для захисту історичної пам'ятки від нападників.

Нагадаємо, активісти громадської організації "С14" продовжуватимуть акції, спрямовані проти Української православної церкви Московського патріархату і Києво-Печерська лавра буде центральною локацією таких акцій.

Увечері 5 січня у Києві біля Києво-Печерської лаври фотокореспонденту видання "Радіо Свобода" Сергію Нужненко завадили зробити фото того, як люди приносять іграшки до входу в рамках флешмобу #принеси_куклу.

Флешмоб був присвячений інциденту у Запоріжжі, де житель квартири на восьмому поверсі, вирішивши накласти на себе руки, стрибнув з вікна. Під тим вікном виявилися батько з сином, якому і двох років не було — вони збиралися в гості і у цей час вийшли з під'їзду. Реаніматологи зробили для хлопчика все, що змогли, але травми виявилися несумісними із життям.

Служитель Української православної церкви Московського патріархату відмовився завершувати відспівування дитини, яка загинула у результаті падіння на неї самогубці, тому що дитина хрещена священиками Київського патріархату.

QHA