КИЇВ (QHA) -

Так звана реставрація Ханського палацу в окупованому Криму в Бахчисараї з боку окупаційної влади є варварством. Про це повідомив муфтій Духовного управління АР Крим Айдер Рустемов.

Він зазначив, що всі унікальні деталі Ханського палацу знищуються.

— Під виглядом реставраційних робіт (ховається, — ред.) майстерна брехня. Вони заливають бетон, зняли балки дерев'яні і поставили металоконструкції. Через це йде навантаження на стіни, тобто, стіни дали тріщину. Коли робиться штукатурка, все заливається бетоном. Там є розписи унікальні. Це все знищується. Це варварство. Черепиця, яка також має бути унікальна, ручної роботи, закуповується сучасна італійська.

Айдер Рустемов додав, що, у той же час, окупанти заявляють про будівництво соборів і мечетей, «які не побудували за часів України».

Нагадаємо, у березні 2018 року в Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оприлюднили доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому РФ Криму. У документі ЮНЕСКО вказали факти порушень окупаційної влади у сфері захисту культурної спадщини.

Також організація зажадала від влади Росії негайного припинення робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

Активно долучилася до захисту Хан-Сарая і кримськотатарська діаспора, яка проживає в різних країнах світу.

Раніше QHA повідомляло, що у Києві відбулася акція-перформанс проти руйнування Бахчисарайського палацу.

Таміла Ташева, співзасновник громадської організації "КримSOS", заявила, що в окупованому Криму, окрім Ханського палацу, під загрозою знищення перебувають й інші пам'ятники архітектури та культові споруди, зокрема, мечеть і Караїмські кенаси у Євпаторії.

QHA