КИЇВ (QHA) -

Кримський політв'язень Олександр Кольченко заявив, що вимагає зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою, оскільки недовіряє російським правозахисникам.

З такою заявою виступив російський адвокат Микола Щур після зустрічі з українцем. Адвокат зазначив, що 18 червня Кольченко викликали до начальника колонії, де на нього чекали для розмови представники регіонального омбудсмена і Громадської спостережної комісії.

— Зараз Саші приносять багато листів, у тому числі — українською та іншими мовами. Раніше цього не було, — зазначив адвокат.

— Розмова з ними у Саші була лаконічною: вони поцікавилися його здоров'ям. Саша відповів, і від продовження спілкування з ними відмовився. Він заявив, що хоче зустрітися з уповноваженим з прав людини України. Зрозуміти його можна: який сенс розмовляти з людьми, які постійно перекручують інформацію про нього, — написав правозахисник у своєму Facebook.

За словами адвоката, Кольченко трохи набрав у вазі — до 62 кг. Кожне його годування знімають на відеокамеру. За словами адвоката, в'язню Кремля підписали тривале побачення з мамою на 28 – 30 липня.

— Думаю, треба оголошувати збір коштів на цю поїздку, — зазначив Микола Щур.

Нагадаємо, Україна направила ноту Росії з проханням допустити уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову до Олександра Кольченка та інших в'язнів Кремля.

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що Туреччина не виключає обміну політв'язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка так само, як це було із заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим і Ахтемом Чийгоз.

QHA