КИЇВ (QHA) -

Позбавити звання «Героя України» кримчан, які підтримали анексію півострова, — бажання усіх розсудливих людей.

Про це в коментарі QHA заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

За його словами, на сьогодні на окупованому півострові «Героями України» залишаються шість чоловік.

— Не можна бути «Героєм України» і паплюжити Україну, сприяти окупації її території, бути причетним до війни, розв'язаної Росією на території нашої країни. Про яке геройство може йти мова?! Звання «Героя України» в Криму юридично носить низка таких діячів (6 осіб — ред.). Я знаю, що звання їм «Негідники і зрадники», — підкреслив він.

За словами Чийгоза, питання позбавлення звання «Героя України» людей, які підтримали анексію і війну, розв'язану Росією, обговорюється, але у нього є свої особливості.

— Україна — демократична країна і тут як в Росії не існує принципу, коли цар сказав — цар зробив. Тут є розуміння і у президента, і у влади в цілому, що це просто ні в які рамки не лізе, але також є таке поняття, як судова процедура, — зазначив політик.

При цьому процес позбавлення низки кримчан почесного звання, на думку заступника голови Меджлісу, не займе багато часу, так як він має великий резонанс у суспільстві.

Нагадаємо, до цих пір «Героями України» в Криму залишається низка діячів, які підтримали окупацію. Усього в списку Героїв України знаходиться 9 кримчан: двох з них на момент анексії вже не було серед живих, а двоє отримали звання після 2014 року. Серед них доярка з АТ «Широке» Катерина Гордійчук, ректор КІПУ Февзі Якубов, генеральний директор «Масандри» Микола Бойко, глава заводу «Фіолент» Олександр Баталін, а також ректор Таврійського національного університету ім. Вернадського Микола Багров, який після окупації став президентом КФУ.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники просять Порошенка присвоїти звання Героя України Балуху.

QHA