МАГАС (QHA) -

 

У столиці Інгушетії — Магасі сьогодні, 31 жовтня, активісти знову вийшли на мітинг проти передачі інгушських земель сусідній Чеченській Республіці.

На акції вирішили перевести боротьбу в юридичну площину.

Як повідомляє паблік "Главком РИ" на своєму телеграм-каналі, заплановані на 1 і 2 листопада мітинги скасували.

— На Всесвітньому конгресі інгушського народу вирішено призупинити вуличний протест, оскільки на цьому етапі оргкомітет домігся поставлених цілей і не бачить необхідності тримати людей на вулиці. Робота переходить в інший формат.

 

Голова ради тейпів Інгушетії Малсаг Ужахов подякував мітингувальникам за терпіння і попросив їх розійтися по домівках, зазначивши, що бажаного результату вони вже домоглися.

За словами члена оргкомітету, старійшини Ахмеда Барахоєва, наступним етапом у вирішенні земельної суперечки має стати сесія Народних зборів Інгушетії, на якій депутати мають розглянути законопроект про скасування закону від 4 жовтня про встановлення кордонів з Чеченською Республікою.

У мережі виклали кадри з мітингу.

 

30 жовтня Конституційний суд Інгушетії визнав угоду про встановлення кордону з Чечнею таким, що не відповідає Конституції республіки.

Суд також зазначив, що угода "без її затвердження на референдумі Республіки Інгушетія не породжує правових наслідків для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, організацій і громадян у Республіці Інгушетія".

26 вересня голови Інгушетії і Чечні, Юнус-Бек Євкуров і Рамзан Кадиров, підписали договір про закріплення адміністративного кордону між регіонами, який не був чітко встановлений ​​з часів розпаду Чечено-Інгушської АРСР у 1991 році. Документ передбачає перехід Сунженського району Інгушетії до сусідньої Чечні.

Це рішення викликало протест серед населення Інгушетії, через що до столиці республіки ввели колону з підрозділами Росгвардії.

 

Джерело: Кавказский Узел

QHA