КИЇВ (QHA) -

Німеччина передала для лікарень прифронтових міст на сході України чотири санітарних автомобілі із відповідним обладнанням, профінансовані за кошти німецького уряду на загальну суму в 200 тисяч євро.

Як передає кореспондент QHA, церемонія передачі автомобілів відбулась сьогодні в Києві на території Мистецького арсеналу перед початком українсько-німецької конференції «Діємо разом: партнерство та діалог».

Автомобілі призначені для лікарень в Попасній (Луганщина), Світлодарську, Торецьку й Авдіївці (Донеччина), які надають допомогу як цивільному населенню, так і первинну допомогу українським військовим та всім тим, хто отримав поранення в результаті бойових дій. Всі чотири міста знаходяться в безпосередній близькості від лінії зіткнення. Машини надані в рамках проекту "Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями", який діє за дорученням Уряду Німеччини.

Парламентський статс-секретар Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини Марія Флаксбарт вручила ключі від однієї з автівок головному лікарю Центральної міської лікарні міста Торецьк Донецької області Віктору Чупрунову.

— Придбання цих автомобілів і засобів невідкладної медичної допомоги є продовженням нашої розлогої діяльності в Україні. За допомогою цих автомобілів можна буде транспортувати поранених і хворих осіб до краще обладнаних лікарень для подальшого лікування. Таким чином будуть врятовані життя людей, — відзначила Флаксбарт.

Директор проекту "Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями" Крістіан Пошманн розповів QHA, що надання цих машин було спільною ініціативою обох країн. Українська сторона направила відповідні запити і перелік обладнання, якого найбільше потребували лікарні. Представники Німеччини провели виїзну місію на місцях, і визначили,  яке саме обладнання є найбільш необхідним. За словами Пошманна, при визначенні потреб виходили з того, що переважна кількість шпиталів на лінії зіткнення - це так звані перехідні, де пацієнтів стабілізують перед тим, як направити до більш обладнаних клінік. Приблизна вартість одного автомобіля з обладнанням становить 50 тисяч євро.

— Автомобілі медичної допомоги призначені для чотирьох міст, які розташовані саме на лінії зіткнення і вони мають допомогти лікувати пацієнтів належним чином. Три міста у Донецькій області, одне - у Луганській.  Головна мета таких машин - це ургентна (термінова - ред.) стабілізація пацієнта для перевезення його у стаціонарні клініки з кращим обладнанням. Ці автомобілі медичної служби були укомплектовані в Україні, приблизна вартість кожного автомобіля 50 тисяч євро. Обладнання, яким укомплектований автомобіль, найбільше підходить саме для надання невідкладної медичної допомоги та стабілізації стану пацієнта.

Крістіан Пошманн показав, чим укомплектована санітарна машина (бусик марки «Фіат»), яка розрахована на чотирьох осіб, крім самого пацієнта. В машині є візок для пацієнта звичайний, а також ноші на випадок, коли пацієнт, приміром, має травми хребців у шийній зоні. Також є дефібрилятори (прилад, що використовується в медицині для електроімпульсної терапії порушень серцевого ритму - ред.), прилад для вимірювання кисню у кровоносній системі, окремий холодильник, призначений як для перевезення медикаментів, так і за необхідності - частин тіла людини, наприклад відірваних кінцівок у шафках нагорі знаходиться обладнання для моніторингу вмісту кисню в організмі пацієнта та низка інших приладів. Крім того, є чемоданчик, в якому знаходяться медикаменти і інші засоби, які необхідні лікарю для ургентної стабілізації.

Крістіан Пошманн також зазначив, що в рамках цього проекту Німеччина не вперше надає допомогу лікарням на сході України, що знаходяться в безпосередній близькості від лінії фронту, і при потребі, допомога буде надаватись і надалі.

— Це не єдиний такий приклад допомоги. Два роки тому ми передали на Схід України два спеціалізовані медичні автомобілі і за наявності попиту на такого роду допомогу, ми безумовно будемо дивитись, як допомогти далі.

Головний лікар Центральної міської лікарні міста Торецьк Донецької області Віктор Чупрунов, який сьогодні отримав ключі від санітарної машини, працює в медицині вже сорок два роки, з яких двадцять - головним лікарем. В коментарі агентству QHA, Чупрунов підкреслив, що подарунок враховує нагальні потреби лікарні і зроблений дуже вчасно, адже останнім часом на фронті відбувається загострення, а Торецька лікарня – це лікарня першої лінії, яка надає допомогу хворим і пораненим цивільним і військовим. Лікарня, розрахована на на 425 ліжок і наразі заповнена повністю. Розташована вона лише за три кілометри від непідконтрольної українському уряду Горлівки.

— Приємно, що цей подарунок від Федеративної Республіки Німеччина зроблений саме зараз, коли загострились бойові дії і це безумовно піде на користь в транспортуванні як поранених військових, так і мирних громадян, які знаходяться у нас в лікарні. Обладнання дуже хороше, високовартісне, тобто це справді приклад достойного подарунку. У нас лікуються і цивільні, і військові. З 2014 року ми прийняли порядка 3 тисяч військових і наша лікарні - це перший рівень, де ми надаємо допомогу і відправляємо в госпіталі.

Головний лікар Торецької міської лікарні розповів, що потреби постійно збільшуються у зв’язку із активізацією бойових дій чи обстрілів, і державне фінансування явно недостатнє. Тому лікарня намагається залучати міжнародну благодійну допомогу. Зокрема, впродовж двох років лікарня співпрацювала з Французською місією, яка за ці два роки надала суттєву благодійну допомогу і апаратурою, і медикаментами.

Віктор Чупрунов також додав, що лікарня продовжує розробляти проекти, які дозволять покращити надання допомоги як цивільним українцям, що проживають практично в зоні бойових дій, так і пораненим військовим, яких почасти привозять в лікарню в перші години після отримання поранень.

— Бюджетне фінансування ми також отримуємо, але воно в умовах кризи явно недостатнє, тому допомога благодійних організацій дуже вчасна і доречна. Потреб дуже багато. Зараз ми з допомогою Донецької обласної держадміністрації і міської військово-цивільної адміністрації розробляємо 13 проектів лише по капітальному будівництву. Це і благоустрій території лікарні, і підготовка лікарні до забезпечення киснем централізованим, а також внутрішній ремонт приміщень, пологового будинку, хірургічного блоку, тобто тих, де саме госпіталізуються і лікуються наші пацієнти.

Головний лікар також уточнив, що вартість власне автівки складає 500 тисяч гривень, а вартість медичного начиння – близько мільйона гривень. Вже сьогодні новий санітарний автомобіль вирушить до прифронтового Торецька.

Раніше повідомлялось, що російські окупаційні війська обстріляли школу в Світлодарську, а під Горлівкою ЗСУ відбили атаку ворога, завдавши йому втрат.

QHA