СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримськотатарський активіст, фігурант так званої «справи про вимагання» Асан Чапух пройшов медичне обстеження у сімферопольській лікарні імені Семашка 28 грудня. Висновок лікарів буде виданий після новорічних свят.

Про це повідомив адвокат Айдер Азаматов, передає "Кримська солідарність".

— Йому трохи легше, може рухатися сам, але потребує допомоги. Його ліва нога постійно німіє, ліва рука візуально менша за праву, кровообіг поганий. У нього заплітається язик, важко говорити, дихати йому вже легше, є проблема з оком... На мою думку, він повинен утримуватися не в СІЗО, де практично немає медичного спостереження, а у лікарні, сказав адвокат.

При цьому сам Чапух відмовився від перебування у медсанчастині.

Мотивував він свою відмову тим, що у медсанчастині за ним нікому доглядати, у СІЗО же є співкамерники, які допомагають пересуватися. Його родичі передали препарати, завдяки яким його стан стабільний. Але свята у Криму триватимуть до 9 січня, а препаратів вистачить до 5-го, написав Азаматов.

Раніше в окупованому Криму кримськотатарського активіста Асана Чапуха, якого підозрюють у нібито вимагання, перевели в одиночну камеру.

QHA повідомляло, що Асан Чапух оголосив голодування.

Раніше стало відомо, що стан здоров'я Асана Чапуха залишається важким і продовжує погіршуватися. Журналіст Антон Наумлюк зазначив, що юристи готують звернення до Європейського суду з прав людини за статтею 39 Регламенту ЄСПЛ, згідно з якою держава повинна забезпечити заходи, які забороняють проводити дії, «через які заявник може постраждати, або навпаки зробити щось, що припинить завдавати непоправної і істотної шкоди заявнику».

13 грудня співробітники слідчого ізолятора обіцяли, що Асана Чапуха переведуть в медичний блок СІЗО міста Сімферополя з подальшою госпіталізацією в одну з установ міста. Однак до цих пір цього не відбулося.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму проведено обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва та його брата Ельдара.

Зазначимо, Київський районний «суд» Сімферополя виніс рішення про запобіжний захід Асану Чапуху. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

QHA