КИЇВ (QHA) -

Адвокат Еміль Курбедінов пов'язує спалах обшуків в окупованому Криму з ростом уваги до ситуації на анексованому півострові.

Як передає кореспондент QHA, таку думку висловив Еміль Курбедінов в інтерв'ю журналістам, відповідаючи на запитання про обшуки приміщень кримських татар у Білогірську.

— Зараз мені якісь конкретні факти невідомі, ми будемо домовлятися і моніторити ситуацію, але поки, на жаль, я не знаю, що там відбувається.

Адвокат також зазначив, що несподівані обшуки після декількох тижнів відносного затишшя, коли в окупованому Криму вони не проводилися, можуть бути реакцією окупаційної влади на якісь зовнішні чинники. Зокрема, на якісь події, пов'язані з окупованим Кримом в Україні або на міжнародному рівні.

— Ми бачимо тенденцію, коли проводять прес-конференції на тему Криму, коли виїжджають громадські або політичні діячі на якісь міжнародні майданчики, коли приїжджають якісь міжнародні спостерігачі моніторити ситуацію в Криму, як це було декілька років тому, нахабним чином починаються такі обшуки, провокації — інакше я це не назву.

QHA повідомляло, що співробітники російської ФСБ, яка проводить обшуки у Білогірську, вивели з будинку директора ТОВ «КримОпт» Алі Барієва і відвезли у невідомому напрямку. У протоколі затримання Барієва розписався слідчий відділення з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни.

Нагадаємо, в окупованому Криму в Білогірську силовики провели обшуки в будинку директора ТОВ «КримОпт» Алі Барієва і в мережі магазинів «Гузель».

Також стало відомо, що окупанти обшукували не тільки будинок директора фірми, але й будинки співробітників «КримОпт».

За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, обшуки в окупованому Криму в Білогірську проводили співробітники ФСБ Росії.

QHA