МОСКВА (QHA) -

Держдума Росії прийняла в третьому, остаточному, читанні законопроект про заборону обходу блокування сайтів, повідомляє «Медуза».

Новий закон передбачає блокування анонімайзерів і VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів Роскомнадзору. Виявляти такі анонімайзери будуть ФСБ і МВС. Закон набуде чинності з 1 листопада 2017 року.

Крім того, Держдума прийняла закон про регулювання роботи месенджерів, який зобов'язує адміністрацію сервісів встановлювати особистості користувачів (за номером телефону), а також обмежувати передачу повідомлень з процедури, яку визначить уряд.

Нагадаємо, що в серпні 2015 року російські користувачі почали повідомляти про блокування «Вікіпедії». У березні того ж року Роскомнадзор заявив про початок блокування гумористичної інтернет-енциклопедії «Луркоморье» (Lurkmore).

Як повідомляло QHA, в Росії знайшли причину зростання протестних настроїв: як пишуть РосЗМІ, популярна іграшка спіннер може бути інструментом «зомбування» молоді опозиційними групами.

ФОТО: інтернет

QHA