СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

На початку березня 2014 року російським військовослужбовцям в Криму достроково видали заробітну плату.

Про це заступник міністра оборони Росії Тетяна Шевцова розповіла в інтерв'ю "Красной Звезде".

За її словами, наприкінці лютого 2014 року постала загроза блокування коштів на рахунках Чорноморського флоту РФ, відкритих в українських кредитних організаціях.

Шевцова зазначила, що тоді "негайно був організований моніторинг ситуації, і у взаємодії з великими російськими банками, військові знайшли рішення, які дозволили зберегти бюджетні гроші".

— Паралельно ми у найкоротший термін організували фінансове забезпечення Чорноморського флоту через польові установи Банку Росії і забезпечили конвертацію залишків бюджетного фінансування у гривнях в рублі. Одночасно було припинено фінансування ЧФ через іноземний банк, що дозволило своєчасно і безперебійно організувати фінансове забезпечення військових частин, дислокованих на території Криму і Севастополя, — заявила Шевцова.

 

Нагадаємо, наприкінці лютого — початку березня 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ військові без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів. Також були створені збройні формування з російських і кримських «козаків», які називали себе «самообороною Криму». 16 березня 2014 року на території Криму й міста Севастополя пройшов псевдореферендум про статус півострова, за сфальсифікованими результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський Союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким 20 лютого 2014 року вважається початком тимчасової окупації Криму і Севастополя.

Як повідомив колишній в.о. міністра оборони Ігор Тенюх, Росія почала підготовку до анексії Криму ще у 2010 році. За його словами, підготовка до анексії почалася з кадрових чисток, розформування комісаріатів та укомплектування ВМС контрактниками з Криму.

 

Джерело: Красная Звезда

QHA