ЛОНДОН / СТАМБУЛ (QHA) -

Новий виток репресій у Криму викликав хвилю протестів не тільки на Кримському півострові і в Україні, але і в інших країнах.

Так, представник Фонду «Емель Крим» у Лондоні Мелек Максудоглу провела одиночний пікет перед будівлею Посольства РФ у Великобританії, тримаючи в руках плакат із написом «Кримські татари — не терористи! Свободу Серверу Караметову!».

Також підтримати своїх співвітчизників у Криму вийдуть і представники кримськотатарської діаспори у Турецькій Республіці.

Як повідомляє Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар у Стамбулі, сьогодні о 17:00 представники дернека проведуть прес-конференцію на одній з центральних площ міста — Султанахмет. Головними темами будуть останні затримання у Криму, осквернення мусульманських могил і становище кримських татар в умовах російської окупації.

Нагадаємо, вчора зранку четверо літніх активістів вийшли з одиночними пікетами під адміністративні будівлі Сімферополя — під Держраду, Радмін, МВС і «Верховний суд». Активісти висловили своє невдоволення затриманням 76-річного Сервера Караметова, якому 9 серпня «суд» дав 10 діб арешту за нібито «непокору поліції».

Пізніше співробітники поліції затримали і відвезли в місцеві відділення поліції вісьмох активістів. Серед затриманих — самі активісти і ті, хто вів відеотрансляцію.

9 серпня «суд» Сімферополя оштрафував літнього активіста на 10 тисяч рублів і призначив 10 діб адмінарешту нібито за «непокору поліції». Пізніше він же відхилив Апеляційну скаргу.

Відзначимо, що Сервер Караметов страждає хворобою Паркінсона і порушенням мови.

В цілому, російські силовики затримали вісім активістів. Серед них виявилися навіть ті, хто просто знімав те, що відбувається.

Пізніше стало відомо, що майже всіх затриманих активістів відпустили. Тільки на Давлатова Ярикула Темировича, 1953 року народження, був складений протокол «про проведення несанкціонованого мітингу». Увечері 14 серпня Залізничний районний суд Сімферополя призначив йому штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ФОТО: Facebook

QHA