РІВНЕ (QHA) -

Кандидата перевели з Львівщини, де він з липня минулого року був першим заступником прокурора області. До цього Подубинський працював юрисконсультантом та ще з початку 90-х рр. обіймав різні посади у прокуратурі. З 2004 по 2010 рр. Подубинський був заступником прокурора Львівської області, з 2013 року був керівником Львівської філії ДП «Документ», далі був призначений прокурором Херсонської області, де виник так званий «квартирний скандал», оскільки Подубинський безкоштовно отримав житло. За словами прокурора, він отримав його законно. Наступна сходинка у кар'єрі – перший заступник прокурора Тернопільської області.

Його попередник Олег Соболь на посаді прокурора Рівненської області пропрацював дев’ять місяців. Нині ж, за словами генпрокурора Юрія Луценка, його переводять у Чернівецьку область.

Як зазначив сам Соболь, на Рівненщині йому не вдалося розв'язати багато проблем — перш за все це стосується незаконного видобутку бурштину, корупції, розкрадання бюджетних коштів, незаконного вивезення лісу. Тому саме ці напрямки стануть пріоритетними для нового керівника обласної прокуратури. Найважливішою проблемою з-поміж усіх інших є незаконний видобуток бурштину. Але першим дорученням, яке отримав Подубинський від генпрокурора, стало перевірити роботу обласного управління та районних відділів Нацполіції щодо приховування злочинів.

У свою чергу Юрій Луценко зазначив, що заміна прокурора Рівненської області є «технічною». Олега Соболя він перевів у Чернівці, бо там, за його словами, склалися стійкі злочинні організації з незаконного переміщення товарів. Генпрокурор назвав ситуацію в цій області критичною.

— Область потребує порядку, в першу чергу пов’язаного із контрабандою і незаконною вирубкою лісів. Таких монополізованих, з політичними «дахами» організацій я не бачив навіть на Одещині, або на Харківщині, або в будь-яких інших областях. Подякувавши пану Соболю за роботу тут, вирішив його відправити саме у Чернівці. З викликами, які давав рівненський бурштин, він впорався. Сподіваюся, що впорається і з викликами, які йому поставить чернівецька контрабанда, сказав генеральний прокурор.

Луценко вкотре наголосив на необхідності рекультивації пошкоджених від нелегального видобутку територій. За його словами державні підприємства мають стати «торговими домами», які оформлятимуть комерційні угоди.

Представляючи Подубинського, Луценко сказав, що новий прокурор є жорсткішим, аніж Олег Соболь, проте, за його словами, ця «жорсткість» має спрямовуватися виключно на тих, хто порушує закон.

— Підбираючи нового прокурора, я також думав про «жорстку руку», яка має привести до закону тих, хто не хоче миритися зі встановленим Кабінетом Міністрів порядком,  наголосив Луценко.

Нагадаємо, що керівництво прокуратури Рівненської області було змінене у липні минулого року у зв’язку із резонансними затриманнями, пов’язаними із незаконним видобутком бурштину. Наразі з шести головних фігурантів справи під вартою перебувають двоє прокурорів Андрій Боровик та Вадим Топольський. За інформацією Юрія Луценка у кримінальному провадження щодо злочинної організації оголошено про завершення досудового розслідування. Фігуранти знайомляться із матеріалами справи.

Проте генеральний прокурор погоджується, що «бурштинова мафія» не була переможена. Так, нещодавно, про що писала журналістка Інна Білецька, на півночі області поставили блокпост. Ще раніше в інших районах бурштинокопачі перекривали міжнародну трасу та зруйнували міст, перегороджуючи рух поліцейським.

— Запропонований шлях  легалізація видобутку. Цей шлях не повинні зупинити бандити, які озброєними сотнями сьогодні порушують закон. До рядових старателів буде запропонована схема легального видобутку, всі інші мають з цим змиритися. Для цього Ви, Богдане Володимировичу, маєте навести жорсткий порядок, звернувся генпрокурор до Подубинського.

Тому слід зазначити, що в цьому напрямку ще є багато роботи, за яку доведеться тепер звітувати новому обласному прокурору. 

QHA