МОСКВА (QHA) -

Російський адвокат Ілля Новіков прокоментував інформагентству QHA нещодавній візит народного депутата, колишнього члена партії «Опозиційний блок» Вадима Рабиновича до в'язниці до його підзахисного — українського політв'язня Миколи Карпюка, який у травні 2016 року був незаконно засуджений у Російській Федерації на 22,5 роки ув'язнення.

Новіков зазначив, що Карпюк знаходиться на суворому режимі утримання, і далеко не кожен народний депутат може домовитися про зустріч з ним.

— Яка там була домовленість між Рабиновичем і керівництвом ФСВП і на яких підставах його допустили, я прокоментувати не можу. І чи була ця домовленість? Або скажуть, що він просто написав заяву і взяв дозвіл на це? Не знаю.

Однак вважаю, що у такій ситуації, коли принаймні про Карпюка згадують — це вже добре, і Рабиновичу за це подяка. Чи був там Рабинович в особистих цілях або мав якийсь інший мотив? Якщо це призведе до того, що питання про обмін Карпюка і Клиха буде на порядку денному, — це добре. А чи має Рабинович повноваження для таких переговорів, я сказати не можу.

Він підкреслив, що ситуація з Миколою Карпюком, Станіславом Клихом і іншими українськими політв'язнями не змінюється вже більше року.

Крім того, Ілля Новіков розповів, в якому стані знаходиться Микола:

— Наприкінці минулого тижня я отримав від нього лист. Микола попросив, щоб я передав привітання його сім'ї, зокрема, сину Тарасу, у якого був день народження, тому що думав, що лист, який він йому послав, може не дійти вчасно. Про свій стан він нічого не говорить. Каже, що все добре настільки, наскільки може бути у людини, що знаходиться в ув'язненні...

Відзначимо, що 20 липня у Мережі з'явилося відео зустрічі народного депутата Вадима Рабиновича і в'язня Кремля Миколи Карпюка у в'язниці міста Володимира (РФ). За словами Рабиновича, він має намір займатися звільненням українця.

Нагадаємо, спецслужби РФ викрали Миколу Карпюка у березні 2014 року в Чернігівській області. У серпні того ж року в Орлі (РФ) був затриманий Станіслав Клих.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав обох українців політв'язнями.

26 травня 2016 року на судилищі в Чечні Карпюк та Клих були засуджені до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Російське слідство вважає, що вони, будучи членами УНА-УНСО, у 1990-х роках воювали в Грозному проти російських військ.

ФОТО: інтернет

QHA