КИЇВ (QHA) -

Затримання силовиками кримськотатарського активіста Сервера Мустафаєва в окупованому Криму є спробою змусити замовкнути усі незалежні голоси на півострові. Про це повідомила секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Олена Юрченко.

— Мустафаєв — один з яскравих представників громадянської журналістики в Криму. Він допомагав висвітлювати процеси в російських судах Криму над кримськотатарськими активістами, розповідати про обшуки, затримання на півострові. Те, що відбувається зараз в будинку Сервера Мустафаєва — це спроба змусити замовкнути усі незалежні голоси в Криму, залякати кримських татар, позбавити їх острівців вільного вираження думок, — цитує прес-служба НСЖУ Юрченко.

У НСЖУ відзначили, що засуджують тиск російської влади на Сервера Мустафаєва. Кримськотатарський активіст висвітлював суди над кримськими татарами, а також обшуки в їхніх будинках.

— Усього декілька тижнів тому ми спілкувалися з Сервером у нас в НСЖУ, радилися, як може наш союз допомагати громадянським журналістам на півострові. І ось тепер один з лідерів кримського громадянського суспільства сам потребує нашої допомоги. Упевнений, що чергова спроба показового залякування вільного слова в Криму буде засуджена міжнародним співтовариством. А в громадянську журналістику в Криму будуть приходити нові люди. Нові мужні колеги, — цитує прес-служба НСЖУ главу союзу Сергія Томіленка.

QHA повідомляло, що сьогодні, 21 травня, в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

Незабаром МЗС України заявило, що російські окупанти намагаються придушити свободу кримських татар. Київ апелюватиме до міжнародних судів у зв'язку із затриманням Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

QHA