АЛУШТА (QHA) -

Доньці фігуранта справи "ялтинської групи", Гульсум Алієвій, в будинку якої сьогодні вранці, 19 липня, російські силовики проводять обшуки, пред'явлено звинувачення у зв'язку із публікаціями на сторінці громадської організації "Кримська солідарність" у Facebook.

Правозахисники повідомляють, що окупанти склали протокол на ім'я Алієвої і ознайомили її з обвинуваченням. В будинку Алієвої вилучили мобільні телефони і техніку в усіх членів сім'ї.

Тим часом, у наймолодшої дитини Алієвої піднялася температура. Сусіди і родичі викликають карету швидкої допомоги.

Як повідомила юрист Лілії Гемеджі, обшуки проводяться за статтею 282 КК РФ "розпалювання міжнаціональної ворожнечі в постах у соцмережах".

— Обшук проводиться дуже ретельно, — зазначила юрист.

За словами адвоката Едема Семедляєва, який також перебуває в будинку Алієвої, обшуки проводяться з метою тиску на Мусліма Алієва.

— Це також тиск на "Кримську солідарність", — зазначив Семедляєв.

Нагадаємо, вранці 19 липня, співробітники ФСБ увірвалися в будинок кримського татарина, фігуранта "справи ялтинської групи" Мусліма Алієва. За даними правозахисників, в операції задіяно більше 10 силовиків.

Муслім Алієв фігурує у "справі ялтинської групи". Його затримали 11 лютого 2016 року. Наразі разом з іншими кримчанами — Енвером Бекіровим, Вадимом Сіруком, а також Емір-Усеіном Куку — він у СІЗО Ростова-на-Дону. Усі вони звинувачуються в участі в діяльності ісламської партії "Хізб ут-Тахрір", яка заборонена на території РФ.

QHA