БІЛОГІРСЬК (QHA) -

Сьогодні, 26 квітня, співробітники ФСБ прийшли з обшуками мінімум до вісьмох кримських татар, повідомляє КримSOS, посилаючись на інформацію громадянських журналістів у Криму. Так, з обшуками прийшли до членів сім'ї Веліляєвих — Ремзі, Ресуля, Екрем, Зери і Рустема. Веліляєві відомі в Криму як власники бізнесу, меценати і засновники Фонду ім. Бекіра Чобан-заде. Ними була зведена «Мечеть Рефата Велліулли» у Білогірську, відкриття якої відбулося у квітні 2015 року. Також силовики прийшли з обшуками в будинки Алі та Асана Барієвих.

За інформацією правозахисників "Кримської солідарності", станом на 16:00 обшуки в будинку Ресуля і Екрема Веліляєвих закінчилися, однак тривають на торговій базі "КримОпт", власником якої є Алі Барієв.

Як повідомлялося раніше, директора фірми «КримОпт» Алі Барієва силовики відвезли до Сімферополя. Зеру Веліляєву після проведеного обшуку силовики доставили до "РВВС Сімферополя". Після обшуку в Рустема Веліляєва силовики залишили будинок.

Як писало QHA, в окупованому Криму в Білогірську сьогодні вранці силовики прийшли з обшуками в будинок директора ТОВ «КримОпт» Алі Барієва і в мережу магазинів «Гузель». Також стало відомо, що окупанти обшукували не тільки будинок директора фірми, але й будинки співробітників «КримОпт».

МЗС України назвало обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. У заяві речниці міністерства Мар'яни Беци йдеться, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, обшуки в окупованому Криму в Білогірську проводили співробітники ФСБ Росії.

QHA