СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кримського татарина Ресуля Веліляєва, в будинку якого 26 квітня провели обшуки, силовики допитували понад три години. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

Відзначимо, що Ресуля Веліляєва силовики відвезли до Слідчого комітету міста Сімферополя вчора, близько 18:30.

— Станом на 20:30 Ресуля Веліляєва все ще допитують російські окупанти. Втішає те, що до нього прорвався адвокат, — написав Чубаров.

У свою чергу громадське об'єднання «Кримська солідарність» на своїй сторінці у Facebook відзначило, що станом на 23:00 26 квітня близько 20 співробітників фірми «КримОпт», в офісі якої також тривав обшук, не могли залишити територію підприємства.

— Близько 20 співробітників зобов'язані 27 квітня з'явитися з паспортами для перегону машин на штрафмайданчик, — відзначили правозахисники.

Окупанти вивезли з офісу всю документацію, сервери і комп'ютери у невідомому напрямку.

Нагадаємо, Рефат Чубаров повідомив, що затримані раніше Рустем Веліляєв (син Ресуля Веліляєва) і Зера Веліляєва (сестра Ресуля Веліляєва) звільнені.

Як писало QHA, в окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму "КримОпт". Обшукували також будинки членів сім'ї Веліляєва — Ремзі, Ресуля, Екрема, Зери і Рустема. Веліляєві — відомі в Криму бізнесмени, меценати і засновники Благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде. Також силовики прийшли з обшуками в будинки Алі і Асана Барієва.

МЗС України назвало обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. У заяві речниці міністерства Мар'яни Беци йдеться, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

QHA