РОЗДОЛЬНЕ (QHA) -

Прокурор підконтрольного Кремлю «Роздольненського районного суду» запросив покарання для українського активіста Володимира Балуха у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Про це повідомляється на сторінці «Кримської правозахисної групи» у Фейсбуці.

— Сьогодні, 1 серпня на судовому засіданні у справі Володимира Балуха прокурор Корольов запросив для нього покарання — позбавлення волі строком на 5 років і один місяць колонії. Такий термін він запитує за сукупністю статей — українського активіста звинувачують за ч. 1 ст. 222 (Незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) і ч. 1 ст. 222.1 (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв).

Відзначимо, що на вчорашньому засіданні, 31 липня, Балух повідомив «суду», що за його будинком тривалий час велося стеження, а під час обшуку співробітники поліції заборонили йому пересуватися по будинку. На горищі, де були знайдені боєприпаси, Балух не був з 1997 року. Після допиту підсудного суд відмовився повторно допитати понятих, відомості яких суперечить свідченням Балуха.

Також так званий «суд» зобов'язав свідків — співробітників ФСБ, з'явитися для надання свідчень на наступне судове засідання.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали через нібито знайдені на горищі його будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок. У даний момент його утримують у СІЗО Сімферополя.

 Як повідомляло QHA, кримський «суд» залишив поза задоволення скаргу адвоката на рішення про продовження запобіжного заходу — «утримання під вартою» для кримського активіста Володимира Балуха. Термін його утримання залишився колишнім — до 21 серпня.

ФОТО: інтернет

QHA