КИЇВ (QHA) -

Обвинувачення проти Євгена Панова будувалося на свідченнях секретних свідків, яких налічувалося 46 осіб, причому більшість з них — співробітники ФСБ. Про це в ефірі Радіо Hayat заявив цивільний активіст, координатор об'єднання родичів українських політичних в'язнів і брат Панова Ігор Котелянець.

За його словами, у справі проти Євгена Панова не існувало жодного доказу, співробітники ФСБ погрожували йому ще більшим терміном.

— Цей політичний спектакль потрібно було чимось обґрунтувати, довелося все обвинувачення будувати на свідченнях секретних свідків. Їх було 46 чоловік, і більшість з них — співробітники ФСБ. Вони вимагали співпрацювати з ними, але мій брат відповів відмовою, — сказав він.

Котелянець зазначив, що російські спецслужби у відповідь за це погрожували Панову 20-річним терміном позбавлення волі.

— Тому ми очікували, що вирок буде у вигляді позбавлення волі на 20 років, але Панову дали 8 років. Прокурор просив 10,5 років, — сказав він.

Правозахисник зазначив, що сторона захисту вирішує питання подачі апеляції.

— Головне, щоб вона не легітимувала рішення так званого суду, адже ні в одному правому полі рішення цього окупаційного суду не визнається, — зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні, 13 липня, так званий "Верховний суд Криму" засудив фігуранта справи «українських диверсантів» Євгена Панова до 8 років колонії суворого режиму.

У «суді» 9 липня Панов виступив з останнім словом і заявив, що йому нема в чому виправдовуватися і він нічого не порушував.

Раніше окупанти висунули Євгену Панову звинувачення у тому, що він нібито планував диверсію на цивільних і військових об'єктах в Криму.

QHA