ОДЕСА (QHA) -

В рамках вечора відбувся показ документального фільму про Стамбул, а пізніше зі сцени звучали народні турецькі мелодії та пісні про місто-побратима у виконанні колективу народної музики муніципалітету Стамбула.

— Близькі стосунки Стамбула та Одеси як міст-побратимів поліпшуються і розвиваються вже 20 років, а з нашим спільним відкриттям Стамбульського парку в травні цього року наші відносини ще більше зміцнилися. Концертом «Стамбульський вечір в Одесі» ми відкриваємо нову сторінку нашої дружби в сфері культури і мистецтва. Завдяки таким подіям наша дружба ще більше зміцниться і стане символом для всього світу, — сказала на початку вечора ведуча концерту.


Послухати музику на Потьомкінських сходах прийшло близько тисячі одеситів і гостей міста.


Організатори заходу — Одеська міська рада і муніципалітет Стамбульської метрополії.


Нагадаємо, після відкриття Стамбульського парку представники муніципалітету Стамбула висловили побажання підтримувати культурні зв'язки.

— Для нас дуже важливо, щоб в Стамбульському парку проходили концерти, виступи, які будуть цікаві одеситам і гостям міста. Ми хочемо представити наші національні колективи, культуру і традиції, — сказав начальник управління культури муніципалітету Стамбульської метрополії Абдуррахман Шен.

Відкриття Стамбульського парку було приурочено до 20-річчя братерських відносин Одеси і Стамбула. Роботи стартували в 2013 році, але активно йшли лише з 2016-го. На урочисте відкриття парку прибули президент України Петро Порошенко і мер Стамбула.

ФОТО: Валерій Пузик

 

QHA