КИЇВ (QHA) -

 

У Києві на станції метро "Осокорки" з'явився мурал, який зображає кримську татарку в національному головному уборі — Фесі. Його автор — американський художник Мата Руда.

Як сказала перший заступник міністра інформполітики Еміне Джеппар, Руда, який народився в Коста-Ріко, не просто так вирішив намалювати кримську татарку.

— Мата сказав, що "він американець, але латинос костаріканського походження, і корінні народи латиноамериканських країн мають схожу історію виселень, переселень і репресій, знищень і руйнувань". Історія виживання і збереження самобутності кримських татар йому дуже близька через власні паралелі історії своєї сім'ї і народу.

   
Щоб надихнутися культурою кримських татар, він переглянув майже весь контент Міністерства інформполітики, присвячений корінним народам.

За словами Джеппар, художник надихався піснями Джамали, Ельвіри Сарихаліл та інших виконавців.

Зображення кримської татарки не єдине, яке прикрасить станцію метро "Осокорки". За інформацією Джеппар, незабаром в метро з'являться роботи та інших відомих муралістів і художників.


Малюнок на метро "Осокорки" не єдиний, зроблений Рудой в Києві. Два роки тому в провулку Тараса Шевченка з'явився його мурал "Берегиня", що зображає дівчину в хустці. А в минулому році на Великій Васильківській він створив мурал, присвячений Лесі Українці.
 

QHA