КИЇВ (QHA) -

В Україні 15 червня оголосили бліц-конкурс на кращу ідею архітектурно-просторової композиції, присвяченої пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу «Пам'ять, надія, відродження». Про це повідомляється на сайті Національної спілки архітекторів України (НСАУ).

Замовником конкурсу є «Інститут геостратегії імені Ісмаіла Гаспринського». Конкурс проводиться за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу, Київської міської державної адміністрації, Національної спілки архітекторів України, благодійного фонду «ASTEM Foundation».

Організатори відзначили, що мовою проведення конкурсу є українська, проте для учасників з Криму і з-за кордону можлива подача проектів англійською і російською мовами (з перекладом).

— Темою конкурсу є визначення кращої ідеї створення архітектурно-просторової композиції з метою увічнення та вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, забезпечення глибокого осмислення трагічного історичного минулого кримськотатарського народу, його боротьби за повернення на свою Батьківщину і відновлення своїх прав як корінного народу України і самовизначення у межах Української держави.

Конкурс триватиме до 14 вересня 2018 року. У ньому можуть взяти участь фахівці та авторські колективи фахівців, що працюють в Україні та за її межами (кількість учасників необмежена). Учасники можуть подати свої проекти з 27 серпня — 7 вересня з 10:00 до 16:00 (окрім вихідних) за адресою: м. Київ, вул. Б. Грінченка, 7, до 7 вересня 2018 року. Результати конкурсу будуть відомі 14 вересня.

При цьому, кожен учасник має надати письмову заявку на участь до 29 червня 2018 року і отримати конкурсну документацію і вихідні дані для проектування. Усі заявки надаються координаторам:

Олена Алексєєва, 067-235-03-61, elena.dueniya@gmail.com

Олександр Барановський, 093-127-69-03, alex.baranowski@ukr.net.

Після завершення прийому конкурсних робіт, відбудеться виставка у приміщенні НСАУ (м. Киев, ул. Б. Грінченка, 7). Вона буде тривати місяць після закінчення термінів подачі конкурсних робіт.

Як відзначають у прес-службі НСАУ, всі проекти, які не отримали премії, повернуть авторам на їхню вимогу протягом двох тижнів після проведення конкурсу.

QHA повідомляло, що 18 травня — День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Саме у цей день 1944 року о четвертій годині ранку розпочалася депортація. Радянська влада звинуватила кримськотатарський народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. На збори людям давали усього декілька хвилин. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України ухвалила постанову, в якій визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

QHA