ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

"Суд" окупантів в Криму оголосив вирок Сулейману Кадирову, якого засудив до 2 років умовно, і заборонив на два роки вести громадську діяльність, у тому числі, в соціальних мережах, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

Нагадаємо, ще вчора адвокати Кадирова — Олексій Ладін та Еміль Курбедінов поділилися думками щодо судового засідання.

Адвокати не мали ілюзій щодо вироку і були впевнені, що він буде обвинувальним.

Раніше "суддя" окупаційного суду в Феодосії перервала Сулеймана Кадирова, якого звинувачують у "сепаратизмі" за репост в інтернеті відео і коментаря до нього, не давши йому сказати останнє слово.

Відзначимо, Кадирова звинувачують у порушенні ч. 2 ст. 280.1 КК РФ — "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Більшості обвинувачених за статтею 280.1 закидають саме частину другу: їх судять за пости або репости у соціальних мережах. Кадиров не став винятком.

За версією обвинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Демьянченка, який представлявся кримським татарином з Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За декілька місяців під репостом з'явився коментар Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Звинувачення базується на "експертизі", проведеної працівниками ФСБ, які доводять, що у коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року в будинку Кадирова провели обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у "сепаратизмі".

QHA