СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

В окупованому Криму в підконтрольному Кремлю Гагарінському районному суді Севастополя відбулося засідання у справі Ігоря Мовенка, якого звинувачують у публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності.

У «суді» допитали кілька свідків у справі: співробітника ФСБ РФ і двох студентів.

Перший допитаний свідок у справі про символіку «Азова», співробітник ФСБ Олексій Мурса, який проводив обшук у квартирі Мовенка, заперечує те, що після обшуку чинив психологічний тиск на обвинуваченого.

Пізніше допитали двох студентів, які перебувають у групі «Крим — Україна» і бачили коментарі Мовенка і зазначили, що ці записи є екстремістськими. Вони заявили, що є прихильниками думки про те, що «Крим Росія», а у групу «Крим Україна» додалися заради інтересу.

В ході засідання з'ясувалося, що рідний брат одного зі свідків співробітник ФСБ.

Наступне засідання призначили на 5 лютого.

Нагадаємо, 7 вересня 2016 року Мовенка побили у Севастополі за розміщену на рамі його велосипеда символіку батальйону «Азов». Медики діагностували у Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

Нападником на Мовенка виявився співробітником поліції. Однак справу за побиття українця тоді не відкрили. Замість цього в «Гагаринському районному суді» Севастополя 22 вересня відбулося судове засідання, на якому потерпілого Мовенка оштрафували на 2000 рублів «за поширення нацистської символіки».

Кримчанин намагався змусити співробітників поліції порушити справу за фактом його побиття. Він писав офіційні листи у «Слідчий комітет», «прокуратуру» та «поліцію» Севастополя, але безрезультатно. Кримській правозахисній групі стало відомим ім'я «беркутівця», який у Севастополі побив Мовенка — це колишній співробітник підрозділу особливого призначення МВС України «Беркут» Володимир Суходольський, який 2014 року зрадив присягу і служить в російській поліції.

Джерело: Крим.Реалії

QHA