ЧОНГАР (QHA) -

Окупанти в Криму заглушають сигнали українських радіостанцій, які мовлять на анексований півострів з нової вишки у селі Чонгар Херсонської області, шляхом підключення російських радіостанцій на тих же частотах, йдеться у моніторингу, проведеному «Кримською правозахисною групою» у липні 2018 року.

За даними дослідження, у багатьох населених пунктах окупованого Криму заглушуються радіопрограми радіо MeydanFM, «Українського радіо», «Радіо Крим.Реалії» і «Херсон FM». Ці чотири радіостанції розпочали мовлення зі 150-метрової радіовежі у Чонгарі.

Моніторинг проводився у районі КПВВ «Каланчак» і в 13 населених пунктах на півночі окупованого Криму. Перевірка здійснювалася за допомогою FM приймачів в автомагнітолах, а також за допомогою аудіоплеєра з вбудованим FM приймачем.

— Поширення радіохвиль може змінюватися у залежності від погодних умов, тому в різні дні в одних і тих же населених пунктах можна чути трансляцію різних станцій, якщо вони мовлять на одній і тій же частоті або на сусідніх частотах. При цьому, на різних радіоприймачах в одному і тому ж населеному пункті також можна почути різні радіостанції. Однак перевагу зазвичай має та радіостанція, потужність передавача якої більше, або передавальна радіовежа розташована ближче або у зоні прямої радіовидимості, — відзначили у «Кримській правозахисній групі».

Окрім того, в районі КПВВ «Каланчак» з боку Криму мовлення українських FM станцій також відсутнє. На усіх досліджених частотах працюють російські радіостанції. У той же час на КПВВ «Чонгар» працює радіо «Херсон FM».

Раніше QHA повідомляло, що Національна рада України з питань телерадіомовлення видала дозволи на тимчасове мовлення за спрощеною процедурою на тимчасово непідконтрольні уряду території Донбасу і окупований Крим ще п'яти українським ЗМІ.

Нагадаємо, з березня цього року український телеканал UATV розпочав мовлення у тестовому режимі на окуповані українські території Криму і Донбасу. Основною метою створення системи іномовлення України є забезпечення глядацькій аудиторії можливості формувати власний незалежний погляд на події, які відбуваються в Україні.

QHA