СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

У «Гагарінському районному суді» анексованого Севастополя розпочалося судове засідання у справі українського активіста Ігоря Мовенка, повідомляє правозахисна організація Crimean Human Rights Group на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією правозахисників, прокурор запросив для українця 2 роки умовного терміну.

Тим часом, як повідомляє сімферопольський активіст Михайло Батрак, Ігор Мовенко заявив, що провини своєї не визнає і попросив суд ухвалити справедливе рішення.

— Ще сьогодні допитали лінгвіста ФСБ, Виноградова, раніше він був експертом у справі іншого кримського активіста, Сулеймана Кадирова. Як з'ясувалося під час судового засідання, Виноградов не має вищої лінгвістичної освіти, за освітою він лікар-невролог, а лінгвістичну експертизу він вивчав на короткотермінових курсах. Останнє слово "суд" призначив на четверте травня, — зазначив він на своїй сторінці у Facebook.

Відзначимо, Ігоря Мовенка звинувачують за ч. 2 ст. 280 КК РФ (Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності). Кримінальну справу стосовно Мовенка порушили за коментар, який, за версією слідства, він опублікував влітку 2016 року в групі «Крим — Україна» у соціальній мережі «ВКонтактє».

Нагадаємо, 7 вересня 2016 року Мовенка побили у Севастополі за розміщену на рамі його велосипеда символіку батальйону «Азов». Медики діагностували у Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

Нападником на Мовенка виявився співробітник поліції. Однак справу за побиття українця тоді не відкрили. Замість цього у "Гагарінському районному суді" Севастополя 22 вересня відбулося судове засідання, на якому потерпілого Мовенка оштрафували на 2000 рублів «за поширення нацистської символіки».

31 січня 2018 року, відбулося судове засідання у справі українця Ігоря Мовенка.

QHA