СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупаційна влада вивчає можливість використання очищених каналізаційних стоків для зрошення сільськогосподарських угідь в анексованому Криму. Про це повідомив виконуючий обов'язки директора Інституту сільського господарства Криму Володимир Паштецький.

— Кількість, якого може вистачити на 30-40 тис га крапельного зрошення. І тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва, і виноградарства. З'явилася вода, яку ми не у Боженьки просимо, а самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля ... Вода цілком придатна для поливу. Якщо прямо говорити, що якби вона була не стічна, то й придатна для пиття, так як у межах 200–300 г мінералізації — це норма і питної води, — зазначив він.

Російські вчені з Сибіру створили обладнання, яке очищає каналізаційні стоки і робить їх придатними для поливу.

У свою чергу, експерт Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон заявив, що очищені каналізаційні стоки не варто використовувати для поливу полів і садів.

— Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси йтимуть в різних неконтрольованих напрямках.

QHA повідомляло, що посуха знищила понад 20 тисяч гектарів сільгоспкультур в Криму. Анексований півострів знаходиться у зоні ризикованого землеробства, і в цьому році посіви постраждали через відсутність дощів.

Джерело: Крым.Реалии

QHA