КИЇВ (QHA) -

Українського активіста Володимира Балуха у СІЗО російські окупанти намагалися залякати і зламати морально. Про це заявив заступник Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень Ахтем Чийгоз.

— Я хочу, щоб ви розуміли, що в Криму ніхто, окрім нього, на своїй вулиці не написав: "Вулиця Небесної Сотні". Так, прапори вішали, але написати символ так званої хунти в Україні ... Саме з крові цих невинних хлопців почалися кардинальні зміни у нашій державі. І Росія страшно боїться, що такі приклади стануть підставою для повалення їхнього бандитського режиму. Саме через Небесну Сотню вони почали пресувати Балуха, — зазначив він.

Чийгоз підкреслив, що своїми діями українець демонструє свій характер, який неможливо зламати.

— Я вже два роки відсидів і бачив, як деякі ламалися, підписували (досудову угоду — ред.), зраджували принципи нашої держави, вже не кажу про людей, які, завдяки цим ось підписам, отримували великі терміни ув'язнення. Людина визначилася. Цим усе сказано. Голодування це форма протесту, а там використовуєш різні форми. Таким чином ти цим бандитам демонструєш, що розумієш — тебе пресують. Але у тебе залишається характер і людська гідність, і цього вони не зламають, — сказав він.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку "суду", який засудив його до 3 років і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в будівлі "суду".

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що згодом і сталося.

Проти Володимира Балуха відкрили ще одне кримінальне провадження у серпні 2017 року, після того, як політв'язень і його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який образив і вдарив українця.

У відповідь Ткаченко подав скаргу на українця. Володимир Балух нібито "завдав начальнику установи удар ліктем, а потім — флаконом миючої рідини по лівій руці".

Джерело: УНІАН

QHA