СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю суд в окупованому Криму оголосив вирок фігурантам так званої «справи 26 лютого». Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

До зали «суду» окупанти впустили тільки близьких родичів. Так званий суддя зачитав докази сторони обвинувачення, яка зазначила, що кримські татари нібито поводилися агресивно і кидалися на людей. «Суд» відкинув усі докази захисту про неучасть підозрюваних у масових заворушеннях.

Так, підконтрольний Кремлю суд засудив Ескендера Емірвалієва до 3 років і 6 місяців умовно, Арсена Юнусова і Ескендера Кантемірова до 4 років умовно, а Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі засудили до 4 років і 6 місяців умовно. Усім підозрюваним дали випробувальний термін 3 роки.

QHA повідомляло, що 4 червня очікувалося перше оголошення вироку фігурантам "справи 26 лютого", але окупанти перенесли судове засідання, пояснивши це тим, що «суддя» не встиг підготувати вирок. Другий раз "суд" переніс оголошення вироку 13 червня. Втретє «суд» переніс оголошення вироку вчора, 18 червня.

Раніше на судовому засіданні, 4 травня, було проголошено останнє слово сторони захисту Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі.

14 травня фігуранти справи «26 лютого» виступили з останнім словом у «суді» Сімферополя.

Нагадаємо, що Мустафу Дегерменджі та Алі Асанова судять за участь в мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і опір російській окупаційній армії.

QHA