СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В анексованому Криму завершився суд над Кемалом Сеітьяєвим — кримськотатарським активістом, у якого сьогодні в помешканні проводили обшук.

Як повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність", Сеітьяєва визнали винним у тому, що він нібито поширює екстремістські матеріали (Стаття 20.29. Виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів).

Насправді ж кримський татарин лише зберіг у соціальній мережі "Вконтактє" пісню відомого чеченського барда, прихильника незалежності Ічкерії — Тимура Муцураєва.

Кримського татарина зобов'язали виплатити штраф у розмірі 1000 рублів.

— Громадськість абсолютно солідарна в тому, що уся ця "спецоперація" із залученням великої кількості силовиків — не з нелюбові до репертуару Муцураєва. Просто привід зарахувати людину, а у цьому випадку одиночного пікетувальника, до списку "екстремістів", — йдеться у повідомленні правозахисної організації.

Раніше стало відомо, що другий кримськотатарський активіст Гірай Куламетов, у якого також відбувся обшук у помешканні, заарештований на 10 діб. 27-річному учаснику одиночного пікету рішення виніс суддя Михайлов Р. В. Кримськотатарського активіста також зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 000 рублів.

Нагадаємо, сьогодні в окупованому Криму в Білогірську та Старому Криму відбулися обшуки у помешканнях кримськотатарських активістів — Гірая Куламетова і Кемала Сеітьяєва, у результаті чого їх затримали.

QHA