СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Російська влада розгорнула діяльність в рамках всеросійської акції «Георгіївська стрічка». Символічні пропагандистські стрічки планують роздати не тільки жителям Криму, але і в суб'єктах РФ.

ЗМІ, підконтрольні Кремлю, анонсують, що стрічки можна отримати більш ніж у 90 країнах світу.

Щорічно напередодні 9 травня волонтери по всій Росії роздають символ заходу «Георгіївська стрічка».

Перша акція пройшла в 2005 році, з того часу пов'язувати чорно-помаранчеву стрічку перед Днем Перемоги стало традицією в Росії.

Нагадаємо, в Україні поширення або публічне використання так званого "прапора перемоги" є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму. Відповідно до закону «Про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», прапори, символи, зображення і будь-яка атрибутика з серпом, молотом і п'ятикутною зіркою вважається символікою комуністичного тоталітарного режиму, і поширення або публічне використання такої символіки є його пропагандою.

У той же час, закон не забороняє ветеранам під час святкування Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні носити державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими вони були нагороджені до 1991 року і протягом 1991-2015 років у зв'язку з річницею подій періоду Другої світової війни.

ФОТО: інтернет

QHA