СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Сімферополі тривають роботи зі знесення будинків на «галявині протесту» "Стрілецька". Відео з кадрами демонтажу показало одне з прокремлівських кримських медіа.

Окупанти називають знесення будинків кримських татар «добровільним демонтажем» і повторюють, що людям виділяють компенсації.

— Частину матеріальної допомоги за цей будинок люди вже отримали. Ми йдемо назустріч людям, допомагаємо матеріально. І в останні декілька місяців ми маємо великий прогрес. Припускаємо, що до кінця року всі подібні процедури будуть закінчені, — розповідає гендиректор компанії-забудовника «Акура» Валерій Семенко.

Розповідаючи про грошові компенсації "влада" не уточнює, що кримськотатарським сім'ям пропонують мізерні гроші за знесення будинків, на будівництво яких вони витратили чимало часу й сил.

Нагадаємо, учасники «галявини протесту» вимагали вирішення питання виділення землі кримським татарам, більше 10 років відстоюють своє право на неї.

У Сімферополі розвивається конфлікт між місцевою владою, забудовниками та учасниками «галявини протесту» «Стрілецька». Новий мікрорайон «Кримська роза» вирішили будувати на тому місці, де зараз знаходяться самобуди і мечеть кримських татар. Протестувальники намагаються врятувати свої будови від знищення.

Раніше QHA розповідало, що менше 400 тисяч рублів (близько 185 тис гривень) компенсації запропонував забудовник жительці масиву «Стрілецька» Бахтил Халіловій за добровільне знесення будинку.

QHA