СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 16 квітня окупанти відкрили новий термінал міжнародного аеропорту «Сімферополь» імені Амет-Хана Султана. Для того, щоб залучити до запуску терміналу якомога більше людей, російська влада використовує різні прийоми, починаючи від роботів, зустрічаючих пасажирів з літаків, і закінчуючи низькими цінами на парковку.

Інформація про закінчення будівництва почала надходити в медіа ще декілька місяців тому, але з'ясувалося, що окупанти перевезли співробітників нового терміналу на їхнє місце роботи лише вчора вночі.

— Фактично за одну ніч ми переїхали в новий аеровокзальний комплекс, усе відбулося без збоїв, — розповів так званий гендиректор аеропорту Євген Плаксін.

Через те, що окупований Крим фактично залишається відрізаним від материка, маріонеткова влада усіма силами намагається популяризувати нові повітряні ворота. Окупанти вже встигли обрати першого пасажира, яким виявилася жителька Москви, яка незаконно приїхала до Криму на відпочинок. На церемонію вручення сертифікату в аеропорт з'їхалася «влада» півострова.

Фото: Кримінформ

Щоб залучити ще більше пасажирів, окупанти вирішили знизити ціни на парковку до 100 рублів на годину.

— Короткострокова парковка буде коштувати 100 рублів на годину, довгострокова — 600 рублів за першу добу, друга доба коштуватиме 500 рублів, кожна наступна — 100 рублів, — розповідають про ціни місцеві медіа.

При цьому в прес-службі перевізника «Кримавтотранс» пасажирам нового терміналу радять ретельно планувати свої поїздки, адже міський транспорт до аеропорту тепер ходитиме через кожні півгодини — з 7:00 до 21:40.

Автобус біля нового терміналу міжнародного аеропорту «Сімферополь» імені Амет-Хана Султана. Фото: Кримінформ

На будівництво нового терміналу аеропорту в Сімферополі російська влада витратила більше 30 млрд рублів, але окупанти заявляють, що окупитися чергова грандіозна будова зможе лише за 15 років.

— Модель досить довга: ми розраховуємо на близько 15 років окупності цього терміналу. Інфраструктура дуже серйозна, велика, досить дорога, тому ми не ставимо самоціллю окупити її за два роки, — розповідає так званий гендиректор аеропорту.

Багато сил «влада» Криму витратила на те, щоб показати приїжджим з Росії нібито щасливе і гідне життя окупованого півострова. Для цього на виході поставили голограму і робота, які розповідають про деталі будівництва.

Одним з традиційних засобів популяризації будівництв в Криму стало присвоєння їм різних тварин, які від свого імені ведуть сторінки у соціальних мережах. Для аеропорту окупанти вибрали цуценя породи Портер коллі на прізвисько Аліса з аккаунтом у Instagram.

Фото: Кримінформ

За словами окупантів, зі старого терміналу вони планують зробити торговий центр або вокзал.

Незважаючи на те, що «влада» анексованого півострова намагається створити видимість спокою під час відкриття терміналу, вона розуміє, що порушує закони і тому приховує імена інвесторів, які вклали велику частину грошей в будівництво, щоб ті не потрапили під міжнародні санкції.

Нагадаємо, що будівництво нового терміналу аеропорту "Сімферополь" почалося у травні 2016 року. Площа терміналу становить понад 78 тис кв м.

Раніше QHA повідомляло, що аеропорт Сімферополя відгородили колючим дротом.

QHA