СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Відносно капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", яке було затримано російськими прикордонниками у Чорному морі, порушено кримінальну справу за статтею "Браконьєрство", повідомляє ФСБ РФ.

Російські силовики також повідомили, що на судно накладено арешт.

— Щодо капітана судна громадянина України Новицького В.В. за фактом незаконного видобутку водних біологічних ресурсів порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 256 КК РФ ("Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням свого службового становища"), — йдеться у повідомленні.

Раніше постійний представник президента України в АРК Борис Бабін повідомив, що екіпаж затриманого ФСБ українського судна доставили у Севастополь. Він зазначив, що на українських моряків можуть чинити тиск. Бабін додав, що затримання українського судна — порушення норм міжнародного права і прав людини.

QHA повідомляло, що російські прикордонники затримали поблизу берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки розгорнули промисел у винятковій економічній зоні РФ.

QHA