СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупаційна влада Криму розповіла, що готова до приїзду міжнародних спостерігачів і пишається станом музеїв на півострові. Про це заявила так звана міністр культури Криму Аріна Новосельська.

За словами "чиновниці", усі заяви України про знищення культурної спадщини в Криму не відповідають дійсності.

— Якщо він (міністр закордонних справ України Павло Клімкін, — ред.) хоче побачити щось погане, то він буде вкрай розчарований. А для нас це предмети гордості — те, в якому стані знаходяться музейні предмети і об'єкти культурної спадщини в Криму. Ми давно чекаємо на комісію з ЮНЕСКО, щоб вона приїхала і подивилася, в якому стані були об'єкти культурної спадщини, археології, наші музейні предмети, і що зараз відбувається, — розповідає Новосельська.

При цьому не ясно, як саме окупанти звали місію ЮНЕСКО на анексований півострів, беручи до уваги той факт, що організація не визнала окупацію Криму і ще у 2016 році говорила про те, що у Севастополі музей-заповідник Херсонес-Таврійський є одним з найбільш небезпечних для відвідування туристами.

Нагадаємо, що за роки окупації «влади» в Криму під виглядом реставрації руйнували пам'ятники архітектури. Найгучнішою стала «реконструкція» Ханського палацу в Бахчисараї.

Як заявив QHA заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, окупанти навряд чи пустять спостерігачів ЮНЕСКО в Крим.

Джерело: Кримінформ

QHA