ГУРЗУФ (QHA) -

Окупанти зносять мусульманське кладовище «Гурзуф-азіз» біля пляжу «Гурівські камені» у Гурзуфі заради будівництва нового корпусу присвоєного ними після анексії Криму дитячого табору «Артек», йдеться у відеосюжеті «Крим.Реалії».

Пляж «Гурівські камені» знаходиться в прибережній зоні «Артека». Вище по схилу з давніх часів розташовувалося старе мусульманське кладовище «Гурзуф-азіз», яке з моменту депортації кримських татар до Середньої Азії перебувало в запустінні.

Підконтрольна Кремлю влада Криму знайшла застосування цієї ділянки землі: взимку 2017 року пригнали на неї будівельну техніку і почали зводити на території кладовища новий корпус «Артека».

— Мова зараз йде про те, щоб знести кладовище в Гурзуфі. Це серйозна і драматична подія, якщо це трапиться, то це буде, безумовно, акт вандалізму, це буде просто хамство місцевої влади, — сказала в коментарі історик Гульнара Бекірова.

Нагадаємо, 26 січня керівництво «Артека» дало команду знести древнє мусульманське кладовище «Гурзуф-азіз». Обурені місцеві жителі зібрали підписи проти знесення і звернулися до поліції Ялти, після чого рішенням «комітету з охорони культурної спадщини» та «комітету держради Криму з міжнаціональних відносин» роботи були припинені.

ФОТО: інтернет

QHA