СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Силовики проводять обшуки в будинках кримських татар в окупованому Криму. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Так, обшуки проводять у Мустафи Коки, Умера Абдувелієва, Рідвана Сейтхалілова і Сейтумера Асанова у селі Курське.

Силовики прийшли у зв'язку з тим, що активісти у травні зняли прапори РФ з будівлі «сільської ради» і викинули їх.

— Стало відомо, що раніше, у травні 2018 року, неповнолітні хлопці, в будинках яких зараз проводять обшуки, зняли прапори Російської Федерації з адміністративної будівлі сільської ради і викинули їх. За цим фактом слідчим відділом було порушено кримінальну справу за ст. 329 КК. Санкція цієї статті передбачає обмеження волі, примусові роботи, арешт або позбавлення волі, — йдеться у повідомленні.

У «Кримській солідарності» відзначили, що обшук також відбувся у селі Холодовка.

— Триває п'ятий обшук у с. Холодовка Судакського району у Алієва Азіз-Мухаммеда.

Алієва не заарештували і не вилучили у нього техніку. Силовики «обмежилися візуальним оглядом».

Нагадаємо, вранці 19 липня співробітники ФСБ увірвалися в будинок кримського татарина, фігуранта "справи ялтинської групи" Мусліма Алієва. За даними правозахисників, в операції було задіяно понад 10 силовиків. Вони затримали доньку Алієва Гульсум.

QHA повідомляло, Гульсум Алієву обвинуватили у зв'язку із публікаціями на сторінці громадської організації "Кримська солідарність" у Facebook. Їй вручили постанову про підозру в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі у соціальних мережах.

QHA