СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

"Влада" анексованого Криму ухвалила рішення на території так званої "Торопової дачі" облаштувати зону відпочинку для дітей з табору "Артек", для чого приступили до масштабного розчищення лісу — вирубці дерев, наливанню озера, повідомляють кримські ЗМІ.

Усе це робиться без супровідних документів і на швидку руку, адже вже у травні тут чекають на 4 тисячі чоловік. Проект освоєння лісу так і не був підписаний — глава Севприроднагляду — відомства, яке відповідає за охорону природи Севастополя, подав заяву про відставку, а освоєння вже йде повним ходом.

14 квітня шляховики перекатали асфальт на з'їзді до місця відпочинку «Торопова дача». Поруч з'явився стенд «Відкрито». Біля дороги табличка, що попереджає про в'їзд у заказник Байдарський. Посеред грунтовки — вал з каменів, щоб на галявину не заїжджали машини.

Стару лісову дорогу в околицях "Торопової дачі" значно розширили, зараз по ній їздить будівельна техніка.

Також окупанти пробили прямий маршрут до моря, на Інжир. Грунтовки зараз розрівнюють, а незабаром засиплють гравієм, щоб вони не розмокали під час дощів, поділилися дорожні робітники.

Великий артеківський зліт триватиме до 26 травня, і нібито для того, щоб дітям було зручно пересуватися по території майбутнього наметового табору, в лісі розширили старі і прорубали нові дороги.

На галявині 17 км залили нове озеро, перегородивши русло Сухої річки. Роботи з відсипання нової греблі були закінчені усього за два місяці. Невідомо також, чи було будівництво греблі оформлено документально — для подібних гідротехнічних споруд, як мінімум, потрібен проект.

Нагадаємо, за приблизними підрахунками, збиток від незаконної вирубки лісу в окупованому Криму з початку 2017 роки вже склав близько 260 тисяч доларів.

Лише маріонетковою владою виявлено понад 80 незаконних вирубок лісових насаджень.

Джерело: Примечание

QHA