КИЇВ (QHA) -

В окупованому Криму незаконно використовують 500 частот. Про це повідомив 18 вересня Постійний Представник Президента України в АР Крим Борис Бабін на засіданні комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку, передає кореспондент QHA.

— Держава-агресор незаконно використовує в Криму більше 500 частот. Відповідно, в останні місяці ми можемо констатувати не тільки майже повну відсутність українського мовлення в Криму, але й поширення мовлення з тимчасово окупованих територій на прилеглі регіони Херсонщини, — повідомив Бабін.

За його словами, причина такої ситуації — введення окупантами нової радіотелевізійної станції "Солоне озеро" біля Джанкоя.

— У травні цього року росіяни запустили потужну станцію "Солоне озеро" біля Джанкоя. Їхні потужності у поширенні незаконного телерадіомовлення на підконтрольну територію значно посилилися. З українського боку ми маємо тільки одну вежу, яку запустили в роботу — Чонгар. Причому вона приватна, є деякі обмеження мовлення. Друга вежа на Чаплинці не запущена в роботу, — розповів Бабін.

Як повідомляло QHA, вісім радіостанцій з материкової України отримали дозвіл на тимчасове мовлення на півдні Херсонщини і адмінмежі з окупованим Кримом. На північ Криму в FM-діапазоні мовитимуть три з восьми радіостанцій — Радіо Hayat, Армія FM і Радіо НВ.

Пізніше дозвіл на мовлення на окуповані території Донбасу і окупований Крим видали ще п'ятьом українським ЗМІ, серед яких Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), UA:Крим (Чаплинка, Херсонська область), 5 канал (Чаплинка, Херсонська область і Донецька область), телеканал «Прямий» (Донецька область), Вільне радіо (Донецька область), Країна ЧС (Донецька область).

QHA