СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 5 квітня, у так званому Верховному суді Криму окупанти розглянули скаргу захисту українського активіста Володимира Балуха на продовження йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Окупанти вирішили залишити українця під вартою до 19 червня.

Адвокат просила змінити запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт, так як вдома у Балуха знаходиться літня мати, яка потребує допомоги, також в ув'язненого сильно похитнулося здоров'я через голодування. Коли "суд" надав слово Балуху, він закликав закінчити засідання.

— У мене немає сил говорити, так як я перебуваю на 18-му дні голодування, давайте закінчуйте цей фарс без мене, — зазначив він.

Так званий суддя, незважаючи на доводи захисту, залишив вирок «Роздольненського суду» в силі, і залишив Володимира Балуха у СІЗО до 19 червня.

Нагадаємо, адвокат Ольга Дінзе зазначила, що стан здоров'я Володимира Балуха погіршується через голодування, однак активіст не збирається зупиняти свій протест проти вироку «суду».

У свою чергу, правозахисник Володимир Чекригін заявив, що Володимир Балух продовжує голодування, маючи проблеми зі здоров'ям, зокрема з печінкою.

QHA повідомляло, що Володимир Балух продовжує голодування, розпочате 19 березня у СІЗО Сімферополя. Омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської сторони з проханням організувати політв'язню Балуху медогляд і перевірити умови його утримання.

Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, але його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

Джерело: Громадське радіо

QHA