СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

"Суддя" Олена Тедеєва, яка "судить" українського активіста Володимира Балуха в окупованому Росією Криму, визнала можливим проводити судовий розгляд без допиту ключового свідка, повідомляє кореспондент QHA.

Колишній співробітник карного розшуку Дмитро Попов у черговий раз не з'явився до «суду» в якості свідка.

За словами Володимира Балуха, Попов брав участь в усіх трьох незаконних обшуках у його помешканні і саме він є головним організатором "кримінальної справи", тому без допиту цього свідка неможливо продовжувати судовий процес. Проти судового розгляду без допиту Попова виступив і адвокат активіста.

Однак суддя Тедеєва визнала можливим продовжити судовий розгляд без допиту Попова, незважаючи на те, що цей свідок є ключовим.

Також до суду не з'явився і другий викликаний свідок — співробітник поліції Голобнічий.

Покази цих свідків були усно зачитані прокурором Корольовим, сторона захисту зробила зауваження, що покази зачитуються не у повному обсязі, проте суддя Тедеєва проігнорувала це зауваження.

Дата наступного судового засідання призначена на 25 грудня о 16:30.

Раніше «суддя» Тедеєва відхилила клопотання захисту активіста про те, що йому необхідно обстеження в лікарні Сімферополя, оскільки в Роздольному йому не можуть надати кваліфіковану медичну допомогу. "Суддя" аргументувала це тим, що і у Роздольненській районній лікарні можна отримати допомогу.

Відзначимо, раніше в окупованому Сімферополі відбулось попереднє слідство у новій кримінальній справі Володимира Балуха, порушеній за ч. 1 ст. 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства відносно представника влади). Балуха звинувачують у тому, що він нібито вдарив начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченка. Як повідомив адвокат Дмитро Дінзе, 17 грудня був підписаний протокол ознайомлення з матеріалами справи.

Роздольненський районний «суд» мав допитати в якості свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не з'явився до суду. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом у якості свідків, також не з'явилися на судове засідання.

Захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права пересуватися прибудинковою територією і спілкуватися телефоном з адвокатами.

Відзначимо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може знову повернутися до «протиправної діяльності».

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ у анексованому Криму приїхали в село Серебрянка, де провели обшуки у помешканні українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Тоді, 4 серпня, Роздольненський суд Криму оголосив вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на своєму будинку табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не демонтує табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA