КИЇВ (QHA) -

Біля Ханського палацу в Бахчисараї тривають "реставраційні" роботи, через які палац втрачає свою автентичність, повідомила QHA екс-директор історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова.

— Ми спостерігаємо кардинальну зміну покрівлі цієї будови. Зараз тривають роботи зі встановлення металевого каркаса біля головного корпусу Ханського палацу, — сказала вона.

Аблялімова зазначила, що Міністерство культури України від 30 травня відправило до ЮНЕСКО звернення у зв'язку із так званими «реставраційними роботами».

Вона також повідомила, що направлено звернення в інші міжнародні організації із захисту пам'яток і визначних місць, серед яких — ІКОМОС (Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць).

Нагадаємо, у березні 2018 року в Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оприлюднили доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому РФ Криму. У документі ЮНЕСКО вказало факти порушень окупаційної влади в області захисту культурної спадщини.

Також організація вимагала від влади Росії негайного припинення будівельних робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

Як писало QHA, 1 червня двоє робітників зірвалися з великої висоти під час виконання будівельних робіт у Ханському палаці в окупованому Бахчисараї. Будівельники зірвалися під час встановлення металевого каркаса, на якому окупанти планують побудувати навіс над головним корпусом Хан-Сарая.

QHA