ЯЛТА (QHA) -

На горі Ай-Петрі 29 червня підконтрольна Кремлю кримська влада знесла останні будови, які визнали незаконними. Ліквідовано 43 об'єкти — кафе, бутики і готелі. Будівлі, в основному, належали корінним жителям півострова — кримським татарам.

Результатами роботи в Фейсбуці похвалився «глава» Криму Сергій Аксьонов. Він переконує, що власники погодилися добровільно віддати під бульдозер нажите роками майно.

Аксьонов каже, що з 1 липня на місці знову почнеться будівництво оглядового майданчика.

Однак представники опозиції в Криму переконані, що даний захід «влада» проводить ні як не заради туристів, а планує побудувати на горі великий торговий центр або казино. Також планується спорудити елітний сектор — на місці лижної бази з'являться котеджі.

Раніше це підтверджував і «депутат Держдуми РФ від Криму» Руслан Бальбек, який заявив, що після демонтажу торгових майданчиків, «настане черга елітного містечка». Тепер же Бальбек дану ситуацію коментує інакше, стверджуючи, що все це — лише плани одного з забудовників, запропоновані «владі», передає Crimea-News.

Крім того, окупаційна влада переконує, що підприємці отримали взамін ділянки для продовження своєї діяльності в Бахчисараї та Сімеїзі.

ФОТО: Фейсбук Сергія Аксьонова

QHA