СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд Криму" залишив без змін рішення суду першої інстанції, що стосується фігурантів «справи Веджіє Кашка». Про це повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність" на своїй сторінці у Facebook.

Під час засідання адвокат захисту просив змінити запобіжний захід на домашній арешт своїм підзахисним, чим викликав заперечення прокурора.

У свою чергу, підсудні висловили незгоду в зв'язку із відсутністю «потерпілого» на слуханні. Суддя, незважаючи на це, вирішив продовжити засідання. Таким чином, кримські мусульмани залишаться у СІЗО до 11 липня.

Слід зазначити, що нинішнє засідання "суду" проводилося у відкритому режимі.

Нагадаємо, фігурантами «справи Веджіє Кашка» є Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Руслан Трубач і Казім Аметов. У Бекіра Дегерменджі хронічна астма. Через перебування у СІЗО хвороба різко загострилася. QHA публікувало листа Бекіра Дегерменджі з СІЗО.

11 травня фігурантам "справи Веджіє Кашка" продовжили арешт на два місяці. За словами одного з близьких, який прийшов підтримати співвітчизників, кримські татари не залишаться в стороні і будуть підтримувати своїх одновірців.

Нагадаємо, 23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук). Окупанти звинуватили активістів у здирництві.

QHA