СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму розпочалося закрите засідання у «справі Веджіє Кашка» щодо нібито вимагань у відношенні Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казіма Аметова і Руслана Трубача. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— За словами очевидців, засідання закрите, причин слухачам процесу не пояснюють. Слухачі готуються писати скарги, — йдеться у повідомленні.

Адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook написав, що адвокат Едем Семедляєв заявив відвід прокурору. Він пояснив це тим, що прокурор знав про медичну довідку Бекіра Дегерменджі стосовно неможливість його утримання в СІЗО, проте не повідомив це суду і не змінив свою позицію щодо арешту. Всі адвокати підтримали відведення.

Відзначимо, що Асану Чапуху і ще трьом затриманим (Казіму Аметову, Руслану Трубачу і Бекіру Дегерменджі) інкримінують вимагання, вчинене групою осіб (частина 2, ст. 163 Кримінального кодексу).

Як писало QHA, Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив рішення про запобіжний захід кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого силовики затримали 23 листопада після обшуків. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки у помешканнях Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

QHA