СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупаційна влада Криму зганяє студентів на відкриття сезону Кримськотатарського музично-драматичного театру після звільнення провідних артистів. Про це повідомив колишній директор і художній керівник театру Білял Білялов.

Він зазначив, що окупанти мали зігнати студентів на заплановане 6 вересня відкриття сезону.

— Це мої програми. Вони назбирали і силою зганяють туди студентів. Я не знаю, скільки вони зженуть. Вони беруть старі мої програми і просто їх переробляють. Свого нічого нового у них немає.

Білялов підкреслив, що після його звільнення з театру пішло ще 16 провідних артистів.

— Зі мною пішло 16 провідних артистів. З них 9 заслужених артистів: 6 заслужених артистів України і 3 — Криму. Люди написали заяву й пішли. Багатьох я просто відмовляв, щоб вони залишилися на місці. У багатьох є діти, сім'ї ... На сьогодні звільнився 21 працівник (включаючи персонал).

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що окупанти цілеспрямовано знищують Кримськотатарський муздрамтеатр. За словами Чубарова, для початку дій російської окупаційної влади з викорінення кримськотатарського театру послужило незаконне звільнення на початку серпня 2018 року за сфабрикованими і надуманими звинуваченнями Біляла Білялова.

Джерело: Новости Крыма

QHA