СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Слідчий комітет Росії в анексованому Криму вдруге відмовився порушувати кримінальну справу за фактом смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що вперше окупанти відмовилися порушувати справу в лютому 2018 року.

— У лютому слідство вже відмовлялося порушувати кримінальну справу за фактом смерті Веджіє Кашка, підставою є відсутність обставин, передбачених ч. 1 ст. 105 (Вбивство), ч. 1 ст. 109 (Заподіяння смерті з необережності), ч. 4 ст. 111 (Умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, що спричинило з необережності смерть потерпілого) КК РФ, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, було відмовлено у порушенні кримінальної справи стосовно п'ятьох силовиків за фактом зловживання посадовими повноваженнями.

Після цього окупаційна влада відновила перевірку за фактом смерті Веджіє Кашка.

— Під час перевірки було проведено ще декілька експертиз. Під кінець перевірки слідчий оголосив нову постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

Також "слідство" не порушило кримінальну справу стосовно лікаря швидкої допомоги за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу РФ (спричинення смерті з необережності внаслідок неналежного виконання особою своїх професійних обов'язків).

Полозов підкреслив, що він подав повторну заяву про ознайомлення з матеріалами перевірки.

— Після ознайомлення з матеріалом мною буде ухвалено рішення про порядок оскарження постанови щодо відмови у порушенні кримінальної справи за фактом смерті Веджіє Кашка.

Він додав, що продовжуватиме розслідування справи смерті ветерана кримськотатарського національного руху до встановлення усіх обставин.

Нагадаємо, Микола Полозов зазначив, що російська влада не порушує справу за фактом смерті Веджіє Кашка. Він заявив, що тривають перевірки, проводяться експертизи, а справа не порушена і не розслідується.

Раніше він відвідав в анексованому Криму могилу Веджіє Кашка і заявив про початок власного розслідування її смерті.

QHA