СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Ні скарги захисту про процесуальні порушення під час обшуків вдома у активіста Балуха, ні загострення хвороби в'язня не переконали «Верховний суд Криму» змінити запобіжний захід на домашній арешт. Про це повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи.

Зокрема наводиться текст скарги захисту із зазначенням конкретних порушень під час обшуку у Балуха, зачитаний у залі «суду».

— Суд першої інстанції не повною мірою врахував, що предмети, схожі на боєприпаси, були знайдені з істотними порушеннями норм кримінально-процесуального законодавства. На сьогодні не встановлено жодного зв'язку Балуха зі знайденими предметами. На них немає відбитків пальців Балуха. Немає жодного свідка, який підтверджує, що ці предмети належать Володимиру Балуху. При обранні запобіжного заходу судом не враховано, що Балух проживає зі старою матір'ю, яка потребує його допомоги. Судом була дана оцінка законності затримання за підозрою у вчиненні злочину. Суд не врахував також, що предмети були знайдені з істотними порушеннями норм кримінально-процесуального законодавства, зазначено у скарзі, озвученій у ході засідання.

До того ж взятий під варту за незгоду з окупацією півострова кримчанин заявив на засіданні суду, що йому терміново необхідна медична допомога. У нього хронічний бронхіт, а в переповненій камері СІЗО хвороба загострилася. Зараз у камері, де утримується Балух, 34 людини на 14 ліжок.

Однак і це не переконало так званих суддів. Було винесено постанову залишити Балуха під вартою у переповненій камері СІЗО до 6 січня 2017 року.

Як раніше повідомляло QHA, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком 2013 року. 30 квітня 2015 року до нього прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді формальним приводом стала підозра у крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. За цей час силовики перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

14 листопада того ж року до Балуха знову навідалися співробітники кримських правоохоронних органів. Після обшуку проти нього порушили кримінальну справу за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади».

Влітку 2016 року Роздольненський районний «суд» окупованого Криму виніс вирок стосовно громадянина України Володимира Балуха, засудивши його до 320 годин обов'язкових робіт.

8 грудня співробітники ФСБ вчергове провели у нього обшук, після чого активіста затримали, нібито через знайдені на горищі будинку доказів у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

ФОТО: інтернет

QHA