КИЇВ (QHA) -

Сьогодні розпочався 9-й день голодування українського режисера Олега Сенцова, незаконно утримуваного владою РФ.

Сенцов оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити усіх 64 українських політичних в'язнів Кремля. Наприкінці серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі.

Сестра Сенцова Наталія Каплан на своїй сторінці у Facebook досить емоційно повідомила, що ніхто з політиків не поцікавився у неї самопочуттям українського режисера.

Каплан зазначила, що більше не може чути фразу: "Ми працюємо над цим і робимо усе можливе, усе інше — таємні перемовини, але ми готові вислухати пропозиції".

— ... не можу ні в якій формі, навіть сильно завуальованій, — написала вона.

Відзначимо, що, як заявила речниця Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца Україна розглядає усі можливі варіанти звільнення Олега Сенцова. Речниця МЗС підкреслила, що можливий розгляд варіанту обміну Олега Сенцова на директора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого затримали у Києві за підозрою у державній зраді.

Нагадаємо, адвокат Дмитро Дінзе на прес-брифінгу заявив, що Олег Сенцов голодуватиме до кінця. За словами сестри Сенцова Наталії Каплан, своїми діями він хоче наблизити звільнення усіх в'язнів.

Раніше уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що попросить Сенцова і Балуха припинити голодування.

QHA