КИЇВ (QHA) -

 

Український політв'язень Олег Сенцов попросив опублікувати його заповіт. Листа передала "Громадському" сестра політв'язня Наталія Каплан.

Заповіт Сенцов написав у присутності свого адвоката Дмитра Дінзе.

У листі він призначив спадкоємцями своїх дітей — Сенцову Аліну і Владислава.

Екранізацію своїх робіт Сенцов заповідає режисеру Євгенії Врадій.

Повний текст заповіту Олега Сенцова:

"Я, Сенцов Олег Геннадійович, перебуваючи при здоровому розумі й твердій пам'яті, заповідаю у разі моєї смерті екранізацію фільмів за моїми сценаріями, а саме «Носоріг», «Кай», а також написані мною у неволі «Блискучий світ», «Ворони» і «Крісті» моій соратниці й другому режисеру Євгенії Врадій у якості режисера-постановника.

У разі її відмови, вона має право обрати, кому передоручити ці екранізації, а також обрати компанію виробника цих фільмів.

Правонаступниками, спадкоємцями і одержувачами моїх гонорарів після моєї смерті я призначаю моїх дітей: Сенцову Аліну і Сенцова Владислава.

Заповіт складено у ВК-8 м. Лабитнангі у присутності й завіренні моїм адвокатом Дінзе Дмитром. 07.09.18."

 

Олег Сенцов написав заповіт під час голодування, яке він проводив, вимагаючи звільнити політичних в'язнів у Росії і анексованому Криму.

Тоді його сестра Наталія Каплан повідомляла, що Олег Сенцов втратив надію на своє звільнення. Сенцов відзначав, що не знає, скільки ще протримається, оскільки у нього гіпоксія.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Його звинуватили нібито у підготовці теракту.

 

Джерело: Громадське

QHA